انتخاب های برتر
1221766

تهيه نسخه پشتيبان، مثل آب خوردن

تهيه نسخه پشتيبان، مثل آب خوردن


حفظ اطلاعات ارزشمند يکي از دغدغه‌هاي بسياري از کاربران رايانه‌ است. اين جا است که کاربران به تهيه نسخه پشتيبان از برخي از فايل‌ها توجه نشان مي‌دهند. ممکن است اين اطلاعات، اطلاعات شخصي، دست نوشته‌ها يا عکس يا صوت باشند. گاهي نيز اين اطلاعات ارزش مادي دارند و حاصل ساعت‌ها کار اعضاي يک تيم فني يا اطلاعات مالي يک شرکت باشند.

فرقي نمي‌کند که اين اطلاعات دقيقا چه چيزي هستند بلکه نکته اين جا است که چگونه بايد نسخه پشتيبان تهيه کرد؟ تهيه نسخه پشتيبان کار سختي نيست اما در هر صورت زمان مي‌برد و توجه و دقت کاربر را مي‌طلبد. کدام فايل‌ها تغيير کرده‌اند و بايد به‌روز شوند؟ کدام فايل‌ها بايد پشتيبان‌گيري شوند و نسخه پشتيبان بايد کجا ذخيره شود؟ اين سوالات بايد دائما پاسخ داده شوند اما براي کاربراني که از Allway Sync استفاده مي‌کنند.

برنامه Allway Sync يک برنامه ويندوزي است که به صورت خودکار مي‌تواند از اطلاعات شما نسخه پشتيبان تهيه کند. در يک روش ساده و معمول، فرض کنيد که فايل‌هاي پشتيبان را روي يک هاردديسک اکسترنال ذخيره مي‌کنيد.

کافي است ابتدا فايل‌ها يا پوشه‌هايي را که قصد داريد از آن‌ها نسخه پشتيبان تهيه کنيد، تعيين نماييد. سپس محل ذخيره شدن نسخه پشتيبان را (که همان هاردديسک اکسترنال است) تعيين کنيد. حال برنامه پوشه‌هاي تعيين شده را روي هاردديسک اکسترنال کپي مي‌کند. در همگام‌سازي‌هاي بعدي، برنامه به صورت خودکار بررسي مي‌کند که کدام فايل‌ها تغيير کرده‌اند و در پشتيباني‌گيري مجدد، تنها فايل‌هايي کپي مي‌شوند که بعد از پشتيبان‌گيري توسط کاربر تغيير داده شده باشند. برنامه مي‌تواند به صورت هوشمند بر اساس دستورالعمل تعيين شده، فايل‌ها را کپي کرده و يا در مورد فايل‌هاي تغيير يافته از کاربر کسب تکليف کند.

برنامه به جاي يک هاردديسک اکسترنال مي‌تواند از يک حافظه فلش، يک آدرس در شبکه محلي يا يک FTP استفاده کند و فعاليت‌هاي معمول و زمان‌بر بسياري از کاربران را در پشتيبان‌گيري تسهيل نماد.

علاوه بر اين، Allway Sync از خدمات ذخيره ابري مانند One Drive ،Google Drive و Box نيز پشتيباني مي‌کند.

در صورت تمايل مي‌توانيد اين برنامه کاربردي را از نشاني زير با حجمي نزديک به 7 مگابايت دانلود نماييد (رعايت حروف بزرگ و کوچک در هنگام وارد کردن لينک الزامي است).

http://goo.gl/1mV7Wd